Δευτέρα 28 Μαρτίου 2016

Α.Π.Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος 24η Αγωνιστική
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Ένα γκόλ στην αρχή και ένα στο τέλος ήταν αρκετά ώστε να κόψουν τις όποιες ελπίδες είχε ο "ΗΡΑΚΛΗΣ" για ένα θετικό αποτέλεσμα. Τελικό αποτέλεσμα νίκη 2-0 για την ομάδα των Βριλησσίων.

Σάββατο 26 Μαρτίου 2016

Ακαδημιών 10ος Όμιλος 3η Αγωνιστική
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Ένα και ....καλό.......και.....ΤΡΙΠΟΝΤΟ....
Δυσκολεύτηκε αρκετά, στο πρώτο ημίχρονο όμως τα κατάφερε και με ένα γκόλ στο 2ο ημίχρονο πέρασε νικηφόρα από το Γήπεδο της Χωράφας επικρατώντας με 1-0 του Απόλλων Περιστερίου.
ΚΟΥΚΛΟΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ο σκόρερ

Νέων 7ος Όμιλος Β΄Φάση 11η Αγωνιστική
ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
<< Διπλό Τρομοκρατικό Χτύπημα στους Αγ. Αναργύρους..... >>
Σε ένα αγώνα Γκραν Γκινιόλ εξελίχθηκε η σημερινή αναμέτριση όπου " ο θάνατος σου η ζωή μου " δεν υπήρχε η δυνατότητα για να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλο τον αγώνα και με ένα γκόλ στο πρώτο ημίχρονο απο τον ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ προηγήθηκε στο σκόρ. Στη επανάληψη ήρθε η ισοφάριση και τελικά ένας << ΑΓΓΕΛΟΣ>> έκοψε της ελπίδες απο την Ελπίδα Αγ. Αναργύρων με το δεύτερο γκόλ και χάρισε την νίκη στην ομάδα. Σκόρερ του 2ου γκόλ ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΤΑΣ.

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016

Γήπεδο Βριλησσίων Κυριακή 27/03/16 Ώρα:16.30

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Γήπεδο Αγ. Αναργύρων Σάββατο 26/03/16 Ώρα:10.00

Παμπαιδικό (Χ. Πασχάλης) Φιλικός αγώνας
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΚΟΛΩΝΟΣ
Σάββατο 26/03/16 Ώρα:18.00

Γήπεδο Χωράφας Σάββατο 26/03/16 Ώρα:18.00

Τετάρτη 23 Μαρτίου 2016

Θέμα: Ενημέρωση για την κοινωνική δράση.
Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στους επώνυμους και ανώνυμους εθελοντές που μέσα από την δική τους ανταπόκριση βοήθησαν το έργο μας ώστε να μαζευτούν μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα περίπου 500 κιλά (500Κgr) από πλαστικά καπάκια τα οποία ζυγίστηκαν και παραδόθηκαν μέσω γνωστής αλυσίδας σουπερμάρκετ στο ΕΙΔΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΛΙΟΥ ώστε να βοηθήσουμε να αγοραστούν αμαξίδια για την ενίσχυση των ατόμων με κινητικά προβλήματα.
Ευχαριστούμε ολόψυχα τους Γονείς τα Παιδιά, τις Φίλες, και τους Φίλους,τους απλούς πολίτες ανώνυμους αλλά και τους επώνυμους, τους ποδοσφαιριστές των τμημάτων μας , το 7 Δημοτικό σχολείο Περιστερίου αλλά και όλους όσους βοήθησαν στην "συλλογή πλαστικών καπακιών".
Το Δ.Σ του Α.Π.Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ευχαριστεί επίσης θερμά τις επιχειρήσεις που προβάλλουν την αφίσα μας και στηρίζουν την προώθηση του φιλανθρωπικού σκοπού της ομάδας μας.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αναβάλλεται η σημερινή προγραμματισμένη προπόνηση (Τρίτη 22/3/2016)
                         του εφηβικού τμήματος λόγω συμμετοχής των παικτών και του προπονητή
                         σε τηλεοπτική εκπομπή.
                         Οι ποδοσφαιριστές του εφηβικού τμήματος που θέλουν να παρευρεθούν
                         στην ζωντανή εκπομπή παρακαλούνται να προσέλθουν στο γήπεδο στις 14.15
                         με αθλητική ενδυμασία (Φόρμα αποστολής).
                                      Έναρξη εκπομπής 15.45 στο κανάλι  EPSILON TV.
                                        Επιστροφή από το στούντιο περίπου στις 19.00.

Κυριακή 20 Μαρτίου 2016

Savvas Filippakis

Νέων 7ος Όμιλος Β΄Φάση 10η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
«Άμα δεν σε θέλει η μπάλα ....»
Τα δοκάρια δύο φορές και το όχι σωστό τελείωμα των φάσεων ομάδας μας στέρησαν από την ομάδας μας τους πολύτιμους βαθμούς στο σημερινό αγώνα και τελικά η τύχη να χαμογελάει στον Θρίαμβο Χαιδαρίου στην τελευταία φάση του αγώνα και να πανηγυρίζει την νίκη με 1-0.

Φωτογραφία του Savvas Filippakis.
Παίδων 7ος Όμιλος Β΄Φάση 10η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Την πικρή γεύση της ήττας με 2-0 γνώρισε το Παιδικό τμήμα του "ΗΡΑΚΛΗ" απο την ομάδα του Α.Ο.Περιστερίου.

Φωτογραφία του Savvas Filippakis.Φωτογραφία του Savvas Filippakis.

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος 23η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ
Δε μίλησε η έδρα.
Ήττα εντός έδρας από την Ανθούπολη στο σημερινό παιχνίδι με 1-0 για τον "ΗΡΑΚΛΗ"

Παμπαίδων 7ος Όμιλος Β΄Φάση 3η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Vires acquirit eundo Αποκτάς δύναμη προχωρώντας.
Δεύτερο σερί «τρίποντο» αυτή τη φορά εντός έδρας για το παμπαιδικό τμήμα που αγωνίστηκε με την ομάδα της Άμιλλας Περιστερίου στο τουρνουά της Ε.Π.Σ Αθηνών με σκόρ 2-0.
Τα γκόλ της νίκης πέτυχαν:
ΣΑΡΜΠΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του τμήματος Ν. Δασκαλόπουλος ευχαρίστησε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν στον αγώνα και δήλωσε:
Δεν υπάρχουν μυστικά για την επιτυχία. Είναι το αποτέλεσμα προετοιμασίας, σκληρής δουλειάς και του να διδάσκεσαι από την αποτυχία.

Παμπαίδων (Χ. Πασχάλης)
ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Τετράσφαιρο πιστόλι ο "ΗΡΑΚΛΗΣ".......
Νικηφόρο πέρασμα 4-1 από το γήπεδο της Χωράφας σε συνδιασμό με καλό ποδόσφαιρο ήταν ότι έπρεπε ώστε να κερδίσουν το χειροκρότημα της κερκίδας το παμπαιδικό τμήμα που αγωνίστηκε με αντίπαλο την ομάδα της Χρυσούπολης.
Παιδικό Soccerlink 7η Αγωνιστική
Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα σε ένα αγώνα όπου είχε την υπεροχή και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο ο "ΗΡΑΚΛΗΣ" με αποτέλεσμα να χάσει 1-0 απο τον Θρίαμβο Χαιδαρίου.

Junior (Ν. Δασκαλόπουλος)
ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Ήττα με 3-1 για το τμήμα Junior του "ΗΡΑΚΛΗ" που αγωνίστηκε στό γήπεδο της Χωράφας με αντίπαλο την ομάδα του Αγ. Ιερόθεου.
Σκόρερ του τέρματος της ομάδας ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΚΡΙΕΛΑΣ

Σάββατο 19 Μαρτίου 2016

Projunior
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Α.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΒΡΟΧΗ ΤΑ ΓΚΟΛ............
Μια ντουζίνα γκόλ είχε το σημερινό μενού που πρόσφεραν οι μικροί φίλοι και αθλητές των δύο ομάδων στους τυχερούς θεατές του αγώνα.
Χόρευαν στους ρυθμούς του ΙΑΣΩΝΑ.
Μια ακόμη μοναδική ποδοσφαιρική παράσταση,με μαέστρο και σκόρερ αυτή την φορά τον Ιάσωνα Χριστόπουλο πρόσφερε ο "ΗΡΑΚΛΗΣ" στους φιλάθλους του,επικρατώντας με 6-1 επί του Ήφαιστου Περιστερίου.Οι μικροί μας φίλοι,χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρουν ιδιαίτερα,έφτασαν άνετα στη νίκη,ενώ οι τυπικά γηπεδούχοι πάλεψαν,αλλά ήταν αδύνατον να αντιδράσουν.
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 4 ΓΚΟΛ
ΚΙΤΣΙΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1 ΓΚΟΛ
ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΓΚΟΛ
!

Junior (Β. Καραγκούνης)
Ισοπαλία με σκόρ 1-1 έληξε η σημερινή εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδος μας με τον Αγ.Ιερόθεο στο γήπεδο της χωράφας.
Το γκόλ του "ΗΡΑΚΛΗ" πέτυχε στο 1ο λεπτό του αγώνα ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΚΡΙΕΛΑΣ

Εφηβικό Soccerlink 7η Αγωνιστική
Την έκανε την μπάζα του!!!!!
Σε ένα εύκολο νικηφόρο πέρασμα απο το γήπεδο της Τσαλαβούτας για τον "ΗΡΑΚΛΗ" αναδείχτηκε η σημερινή αναμέτριση με τον Α.Ο.Περιστερίου τον οποίο και κέρδισε με 3-0.

Έ "Χ" ΑΣΕ την νίκη.
Δεν μπόρεσε να φύγει νικητής απο το Αιγάλεω ο "ΗΡΑΚΛΗΣ" αν και προηγήθηκε στο σκόρ με αυτογκόλ και με τελικό σκόρ 1-1 έφυγε με την γλυκόπικρη γεύση της ισοπαλίας όπου και διαμορφώθηκε λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.
Παμπαιδικό (Ν. Δασκαλόπουλος)
ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Δεν υπάρχει αποτυχία. Υπάρχουν μόνο εμπειρίες και οι αντιδράσεις σου από αυτές.
Φιλική ήττα με σκόρ 4-0 για το παμπαιδικό τμήμα όπου αγωνίστηκε με πολλές απουσίες παικτών.
Δεν μπόρεσαν να κοντράρουν την ομάδα του Όμιλου Περιστερίου οι μικροί μας φίλοι και έχασαν με σκόρ 4-0.
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος 22η Αγωνιστική
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Ένα γκόλ ( 1-0 ) για τον γηπεδούχο με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό ώστε να κρίνει το τελικό αποτέλεσμα και εν τέλει τον νικητή του σημερινού εκτός έδρας αγώνα ανάμεσα στους Αμπελόκηπους και τον "ΗΡΑΚΛΗ".
Ακαδημιών 10ος Όμιλος 2η Αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΙΛΙΟΥ
Στο .......... ρελαντί..........1-0.
Εκμεταλλεύτηκε την έδρα του το τμήμα junior του "ΗΡΑΚΛΗ" και έτσι απλά και με συνοπτικές διαδικασίες επικράτησε του Ιλίου.
Το χρυσό τρίποντο πέτυχε ο:
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΚΡΙΕΛΑΣ

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Νικηφόρο πέρασμα απο το μικρό γήπεδο της χωράφας για τα αστεράκια του "ΗΡΑΚΛΗ" με σκόρ 2-1.
Χρίστηκαν σκόρερ οι:
ΙΑΣΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΟΓΛΟΥ
AHMET YAHYA
Projunior
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
<< Χωρίς Τρίποντο >>
Ισόπαλο 4-4 έληξε το παιχνίδι των μικρών μας φίλων με το αντίστοιχο τμήμα του Φοίνικα Περιστερίου. Ένας αγώνας με πολλά γκόλ και πλούσιο θέμα.
Σκόραραν οι:
ΜΑΓΚΑΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2 ΓΚΟΛ
ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1 ΓΚΟΛ
ΤΣΙΠΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1 ΓΚΟΛ
Παμπαιδικό (Χ. Πασχάλης)
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Πολλά γκόλ σύνολο 8 τον αριθμό σημιώθηκαν στον αγώνα του παμπαιδικού τμήματος του "ΗΡΑΚΛΗ" με την ομάδα της Κηπούπολης. Την νίκη τελικά πήρε η Κηπούπολη με τελικό σκόρ 6-2.
Τα γκόλ της ομάδας μας έβαλαν:
ΚΕΧΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
MUSTAFA YAHYA
Παίδων 7ος Όμιλος Β΄Φάση 9η Αγωνιστική
ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Την ήττα με 1-0 γνώρισε το παιδικό τμήμα που αγωνίζεται στο τουρνουά της Ε.Π.Σ Αθηνών από την ομάδα της Ειρήνης Πετρούπολης στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.